Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Taliansko sídlom najväčšej solárnej elektrárne v Európe

Talianske mesto Rovigo bude sídlom solárnej elektrárne s výkonom 70 MW. Stane sa tak najväčšou svojho druhu v Európe. Súhlas s výstavbou už potvrdil taliansky vládny kabinet. Hlavným investorom projektu je americká spoločnosť SunEdison.

Fotovoltaická elektráreň dokáže mapovať pohyb slnka pre lepšiu efektívnosť. V prvom roku prevádzky vytvorí elektráreň dostatok energie pre zásobovanie 17 000 domácností. Výstavba sa začne v druhej polovici 2010 s plánovaným ukončením ku koncu roka.

Doposiaľ najväčšia elektráreň tohto typu sa nachádza v španielskom meste Olmedilla. „Očakávame, že Rovigo sa stane európskym modelom pre využívanie alternatívnej energie vo veľkom meradle,“ skonštatoval Carlos Domenech, prezident spoločnosti SunEdison.

Elektráreň v Rovigu je spoločným projektom korporácie SunEdison a španielskej finančnej skupiny Banco Santander. SunEdison je globálnym poskytovateľom služieb v sektore slnečnej energie, v Severnej Amerike mu patrí prvenstvo.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.