Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Taliansko kompenzuje znížené dodávky ruského plynu dovozom z Alžírska

Taliansko dováža až 90 % z celkovej spotreby plynu a z toho 30 % predstavuje dovoz z Ruska. Gazprom však pre silné mrazy, ktoré v týchto dňoch sužujú Rusko, začal mať s dodávkami do ďalších štátov problémy.

Ruský plynárenský koncern v sobotu (4. 2.) priznal, že v minulých dňoch znížil dodávky do Európy o 10 %, dodal však, že v súčasnosti sa vývoz vrátil na pôvodnú úroveň. Zvýšený dopyt z európskych krajín ale firma nie je schopná splniť. Podľa distribučnej spoločnosti Snam Rete Gas dovoz z Ruska do Talianska bol v piatok aj sobotu nižší takmer o 30 %.

„Na momentálnu situáciu sme reagovali zvýšením dovozu plynu z Alžírska a dnes môžeme povedať, že v najbližších dňoch problémy s dodávkami plynu nebudú,“ povedal Scaroni pre rozhlasovú stanicu GR1 a dodal, že prípadné výpadky z Ruska budú schopní kompenzovať aj v budúcnosti.

Okrem toho ministerstvo priemyslu informovalo, že Taliansko zvýšilo dovoz plynu aj zo severnej Európy a siahlo i na strategické zdroje.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.