Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2016 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Talianske referendum o ťažbe pri pobreží je neplatné

Taliani v nedeľu odpovedali na otázku, či by vláda mala zastaviť predlžovanie licencie na vrtné práce na mori vo vzdialenosti do 20 kilometrov od pobrežia. S návrhom na zorganizovanie referenda prišli regionálne zhromaždenia, ktoré sa obávali negatívnych vplyvov ťažby na životné prostredie a na cestovný ruch.

Podľa údajov ministerstva prišlo hlasovať len niečo cez 30 % oprávnených voličov. Pre platnosť referenda sa však vyžadovala aspoň 50-percentná účasť.

Výsledok je dobrou správou pre premiéra Mattea Renziho, podľa ktorého by kladný výsledok poškodil ekonomiku a ohrozil 11 000 pracovných miest. Premiér označil referendum za zbytočné a vyzýval ich, aby zostali doma.

Taliansko pokrýva drvivú väčšinu energetických potrieb z dovozu. Minulé vlády chceli podporiť domácu produkciu, aby sa znížila závislosť krajiny na zahraničných dodávateľoch ako je ruský plynárenský podnik Gazprom.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.