Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
veterná elektráren veterné turbíny
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
23. júna 2021 Obnoviteľné zdroje OZEVeterná energia od Energia.skSITA

Takmer tri štvrtiny Slovákov je za využívanie veternej energie, ukázal prieskum

Naopak, necelá štvrtina, 23 % je proti využívaniu tejto energie vo väčšej miere, z ktorých len 8 % je rozhodne proti. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý agentúra realizovala počas júna pre Slovenskú klimatickú iniciatívu (SKI).

Podpora veternej energie sa najvýraznejšie prejavila vo vekovej skupine 18 až 34 rokov (72% za), kým najnižšiu náklonnosť k veternej energetike majú ľudia vo veku nad 55 rokov.

Prieskum, ktorý zverejnila Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI), realizovala agentúra Focus na vzorke 1011 respondentov v dňoch od 2. do 9. 6. 2021 formou dotazníka. V prieskume sa agentúra okrem iného pýtala aj na to, či respondenti súhlasia, aby sa na Slovensku vo väčšej miere využívala veterná energia prostredníctvom výstavby veterných elektrární.

Vláda SR v Integrovanom národnom energetickom a klimatickom pláne hovorí o vybudovaní 500 megawattov nových veterných elektrární do roku 2030. Ostatná veterná elektráreň bola na Slovensku uvedená do prevádzky pred 17 rokmi.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.