Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. marca 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Takmer 260 žiakov má recept na šetrenie energiami

Na tému šetrenia

Jedným z členov odbornej poroty bol Peter Sokol, vedúci marketingu a fundraisingu EHMK Košice 2013, ktorý vyzdvihol najmä skvelé nápady mladých autorov. „Cieľom Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013 je podporiť kreativitu v našom meste. Aktivita spoločnosti VSE je viac ako úctyhodná, a preto si za Košice 2013, n.o. cením, že som sa mohol zúčastniť hodnotenia prác mladých talentovaných ľudí,“ uviedol P. Sokol.

Východoslovenská energetika, ktorá presadzuje princípy spoločensky zodpovedného podnikania, opätovne upozornila cez školskú súťaž na problematiku plytvania energiami. „Nikdy nie je priskoro začať so vzdelávaním a výchovou detí k šetreniu životného prostredia. Dúfame, že školákov sa podarí aj týmto spôsobom formovať na zodpovedných budúcich spotrebiteľov. Rok 2012 je špeciálnou príležitosťou upriamiť na potrebu šetrenia energiami pozornosť.

Organizácia spojených národov (OSN) ho totiž stanovila za Medzinárodný rok trvalo udržateľnej energie pre všetkých, a tak sme sa k tejto iniciatíve pripojili aj cez úspešnú súťaž Energetika,“ uviedla hovorkyňa VSE Andrea Danihelová.

30 finalistov

Odborná porota zvlášť pre obidva vzdelávacie stupne vybrala po 15 najlepších prác. Ich autori postúpili do finálového kola, v rámci ktorého dnes mohli v sídle VSE zabojovať ešte o atraktívne finančné šeky pre svoje školy.

Víťazi

1. stupeň – REKLAMNÝ PLAGÁT

1. miesto Natália Katuščáková ZŠ Mukačevská Prešov grafický tablet

2. miesto Danko Šenkovič ZŠ Školská Jaklovce dig. fotoaparát

3. miesto Katarína Cehulová ZŠ Mierová Strážske MP4

2. stupeň – SCENÁR na reklamný spot

1. miesto Júlia Chovanová ZŠ Ľutina tablet

2. miesto Veronika Vozárová ZŠ Mierová Strážske dig. Fotoaparát

3. miesto Theodor Bartko ZŠ Staničná Košice MP4

Zdroj: Východoslovenská energetika, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.