Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. decembra 2017 Ostatné od Energia.skTASR

SZVT: Počas Štedrého dňa sa spotrebuje v domácnostiach až o 93% viac teplej vody

„Jedným z vrcholov vykurovacej sezóny je obdobie Vianoc, kedy počas Štedrého dňa spotrebujeme v domácnostiach až o 93 % teplej vody viac, ako v bežný pracovný deň alebo v sobotu. Rovnako rastie aj spotreba tepla na vykurovanie. Tá je vyššia až o 11 %,“ spresnil predseda predstavenstva SZVT Stanislav Janiš.

Výrobcovia a dodávatelia tepla sú podľa neho na zvýšený dopyt po teple a teplej vode pripravení. „Aby si odberatelia mohli vychutnať obdobie vianočných sviatkov pohodlne a v teple, dodávatelia tepla vykonali v lete na systémoch centrálneho zásobovania teplom (CZT) bežnú údržbu a revízie, prípadne potrebné opravy tepelných zariadení,“ podčiarkol.

„Členovia SZVT sú stabilnými a tradičnými dodávateľmi tepla do našich domácnosti, ktorí sa svojimi investíciami do tepelnej energetiky počas celého roka usilujú modernizovať výrobu tepla na Slovensku tak, aby bola čo najefektívnejšia, ekologická a šetrná nielen k životnému prostrediu, ale aj k peňaženkám našich domácností a odberateľov,“ dodal.

Slovenský zväz výrobcov tepla je záujmovým združením právnických osôb – výrobcov tepla, ktoré vzniklo v novembri 1998. Poslaním zväzu je podpora podnikania v oblasti CZT, zastupovanie malých a stredných výrobcov tepla pri riešení problémov efektívnej výroby a dodávky tepla s cieľom dosiahnuť prijateľné podmienky pre podnikanie v tejto oblasti.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.