Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
CEZ-Datko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka(zľava) : Igor Ďatko (konateľ ČEZ Slovensko)
1. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Svoboda: Rok 2011 považujeme za úspešný

Skupina ČEZ v roku 2011 rozšírila svoju ponuku a začala dodávať energie aj slovenským domácnostiam a malým a stredným podnikateľom. Pomer zmlúv medzi elektrinou a zemným plynom je 60 % pre elektrinu a 40 % pre plyn.

„Spoločnosť ČEZ ako prvá na Slovensku spôsobila hromadné zmeny dodávateľa energií v regulovanom segmente domácností na Slovensku. Prvý rok na slovenskom retailovom trhu hodnotíme ako veľmi úspešný, počet podpísaných zmlúv aj objem očakávanej dodávky prevýšil naše očakávania,“ povedal na dnešnej (1.2.2012) tlačovej konferencii Alan Svoboda, riaditeľ divízie obchod Skupiny ČEZ.

Na slovenskom trhu pôsobí ČEZ Slovensko od 17. januára 2011 a za toto obdobie podpísala v segmente domácností 74.000 zmlúv a k 1.1.2012 zaznamenala spoločnosť dodávky približne 51.000 klientom. V segmente stredných a veľkých podnikov, bez započítania odberateľov využívajúcich plyn na výrobu tepla, má ČEZ Slovensko približne 4 % trhový podiel.

„Na trhu by mali v budúcnosti pôsobiť dodávatelia, ktorí budú spoľahliví a orientovaní na zákaznícke služby, ktoré budú mať kvalitné know-how a ich silnou stránkou bude zákaznícky servis,“ zdôraznil Svoboda.

„V tomto roku plánujeme zmeny, ktoré by zákazníkom umožnili ešte viac zjednodušiť prístup k našim službám a chceme posilniť našu pozíciu lídra medzi alternatívnymi dodávateľmi,“ povedal Igor Ďatko, konateľ ČEZ Slovensko. „Vykonávame postupne kroky a zmeny v distribučných kanáloch, snažíme sa upevniť našu pozíciu v rámci uzatvárania zmlúv prostredníctvom internetu, využívame aj nové sociálne médiá ako je napríklad Facebook a snažíme sa komunikovať veľmi promptne, aby sme čo najviac vyhoveli zákazníkom. Chceme rozšíriť ponuku interaktívnych služieb,“ dodal Ďatko.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.