Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2016 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Svetové pamiatky sa ponorili do tmy v rámci akcie Hodina Zeme

Vypnuté (vpravo) a zapnuté (vľavo) osvetlenie na fontáne Trevi v Ríme počas celosvetovej kampane Hodina Zeme 19. marca 2016. Cieľom Hodiny Zeme je poukázať na rýchle spotrebovávanie prírodných zdrojov, klimatické zmeny a znečistenie. Foto:TASR/AP

V Sydney, kde sa zrodila táto iniciatíva Svetového fondu na ochranu prírody (WWF), sa do tmy ponorila svetoznáma budova Opery, žiariť prestala aj Eiffelova veža v Paríži, rovnako ako Londýnske sídlo parlamentu, známy most Tower Bridge alebo Buckinghamský palác. V Ríme zhasla slávna fontána di Trevi, vďaka solárnej energii sa ale vzápätí rozžiarila farbami planéty Zeme. Z Aténskej Akropole zmizla zvyčajná silueta Partenónu, v Bukurešti zhaslo osvetlenie gigantického paláca parlamentu a prezidentského sídla. 

Tma zahalila na Taiwane mrakodrap Taipei 101, ktorý sa týči do výšky vyše 500 metrov, aj niekoľko mostov, zhasla zvyčajne zreteľne osvetlená dominanta mrakodrapu Empire State Building v New Yorku a postupe sa ponorili do tmy stavby po celých USA vrátane kasín v Las Vegas či mostu Golden Gate v San Franciscu. Stmavol aj prezidentský palác La Moneda v Santiagu de Chile či Pamätník revolúcie v Mexiku.

Do celosvetovej kampane Hodina Zeme sa taktiež na Slovensku zapojilo viac než 40 slovenských miest, takmer 40 pamiatok, 80 organizácií a 25 škôl.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.