Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Svetová banka: Svet pokročil v plnení cieľov všeobecného prístupu k elektrine

Správa ukázala, že bez elektriny žije stále viac než 1,1 mld. ľudí na svete a takmer 3 mld. ľudí pri varení používajú znečisťujúce palivá ako petrolej, drevo, drevené uhlie a hnoj.

Svetová banka však zároveň uviedla, že počet ľudí bez prístupu k elektrine za roky 2010 až 2012 klesol o 100 miliónov a pokles bol oveľa výraznejší než v období rokov 1990 a 2010. V tomto období získalo prístup k elektrine 222 miliónov ľudí, čo bolo viac, než predstavoval nárast populácie. Celkom pribudlo v tomto období na celom svete 138 miliónov ľudí.

Miera elektrifikácie stúpla v roku 2012 na 85 % z 83 % v roku 2010, dodal Svetová banka.

Správa Svetovej banky sleduje pokrok v plnení cieľov iniciatívy nazvanej Udržateľná energia pre všetkých (SE4AII) vedenej generálnym tajomníkom Organizácie spojených národov Pan Ki-munom. Stratégia má tri ciele – všeobecný prístup k energii, zdvojnásobenie tempa zlepšovania energetickej účinnosti a zdvojnásobenia podielu obnoviteľnej energie v globálnom mixe. Všetky tieto ciele majú byť splnené do roku 2030.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.