Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júna 2011 Jadrová energia od Energia.skTASR

Susedné krajiny EÚ sa podrobia jadrovým záťažovým testom

Záťažové testy podľa scenára, akým plánuje postupovať EÚ, chcú v prípade svojich atómových elektrární aplikovať aj krajiny, ktoré sa nachádzajú v priamom alebo blízkom susedstve únie. Ide o Arménsko, Bielorusko, Chorvátsko, Rusko, Švajčiarsko, Turecko a Ukrajinu.

Tieto krajiny dnes v prítomnosti komisára EÚ pre energetiku Günthera Oettingera podpísali deklaráciu, že svoje fungujúce jadrové elektrárne alebo tie, ktoré sú ešte len vo výstavbe, podrobia takým istým záťažovým testom, aké sa budú uplatňovať v členských krajinách EÚ.

„Jadrová bezpečnosť je nedeliteľná. Je to obrovský spoločný krok vpred pre nás a pre našich susedov na európskom kontinente,“ vyhlásil dnes po podpísaní deklarácie komisár Oettinger.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.