Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. augusta 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Súperenie alternatívnych dodávateľov plynu sa vyostruje

Tohtoročný boj alternatívnych dodávateľov zemného plynu o domácnosti vrcholí. Ak chcú slovenské domácnosti odoberať od začiatku nového roka plyn od nového dodávateľa, musia s ním uzavrieť zmluvu najneskôr do 20. septembra. Viacerí alternatívni hráči na trhu so zemným plynom sľubujú domácnostiam lacnejší plyn. Napríklad dvaja najväčší alternatívni hráči na trhu, spoločnosť RWE Gas Slovensko a ČEZ Slovensko, ponúkajú zľavu za dodávku plynu vo výške 12 respektíve 10 %.

Po siedmich mesiacoch pôsobenia na slovenskom trhu má ČEZ Slovensko uzavretých viac ako 50 tisíc zmlúv. So samotnou dodávkou elektriny a plynu pre slovenské domácnosti začala spoločnosť 1. júla tohto roku. Alternatívni hráči sľubujú svojim potenciálnym zákazníkom, že pri zmene dodávateľa vybavia všetky potrebné úkony. „Prechod je jednoduchý a bezplatný. Samozrejmosťou je, že od zákazníkov nevyberáme žiadne skryté poplatky, ako je, žiaľ, zvykom u niektorých iných alternatívnych dodávateľov,“ uviedol konateľ spoločnosti ČEZ Slovensko Igor Nagy. „Všetky administratívne úkony vybavíme za zákazníka, postačí podpísať zmluvu a splnomocnenie,“ konštatoval konateľ RWE Gas Slovensko Miroslav Kulla.

Do tohto roku na trhu s dodávkami zemného plynu pre domácnosti kraľoval so 100-percentným podielom Slovenský plynárenský priemysel. Ten zabezpečoval dodávku plynu pre zhruba 1,4 milióna slovenských domácností. V tomto roku začali ponúkať dodávku plynu v tomto segmente už aj alternatívni dodávatelia. Okrem spoločnosti RWE Gas Slovensko a ČEZ Slovensko chcú konkurovať tradičnému dodávateľovi aj firmy Lama Investments, Business Commercial Finance, Elgas a Vaša energia. Dodávať plyn v tomto segmente zákazníkov chcú aj firmy Magna E.A. a Korlea Invest, a.s.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.