Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júna 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Súkromný investor plánuje pri Šali vybudovať bioplynovú stanicu za 4 mil. eur

„Účelom navrhovanej činnosti je výstavba a prevádzka poľnohospodárskej BPS slúžiacej na ekologické a efektívne spracovanie biomasy z poľnohospodárskej výroby – hovädzieho hnoja a hnojovice – pre produkciu elektrickej a tepelnej energie kombinovanou výrobou elektriny a tepla a kvalitného organického hnojiva,“ uvádza sa v investičnom zámere, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA).

Elektrický generátor BPS bude vyrábať 500 kW elektrickej energie. Súčasne sa bude produkovať približne 525 kW tepelnej energie získavanej z chladenia motora a z tepla výfukových spalín. Prevádzka kogeneračných jednotiek sa predpokladá na približne 8.322 hodín ročne, čo predstavuje 475 kW priemerného ročného elektrického výkonu BPS. Začiatok výstavby BPS sa predpokladá v 2. štvrťroku 2012 a ukončenie o rok neskôr.

Zdroj: TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.