Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. marca 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Súkromný investor plánuje pri Michalovciach výstavbu bioelektrárne

„Predmetom navrhovanej činnosti je výstavba novej bioelektrárne s jedným kotlom na spaľovanie biomasy, z ktorého bude energia vo forme tepla použitá na výrobu elektrickej energie v jednotkách s tzv. ORC cyklom. Pre spaľovanie v kotle sa bude ako palivo používať drevná štiepka a slamené brikety,“ spresnil investor v zámere.

Navrhovaná stavba elektrárne je situovaná v severozápadnej časti extravilánu obce Stretava, v smere na obec Palín, v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva, po ľavej strane štátnej cesty, približne 200 metrov od križovatky ciest. Elektrický výkon sa vyvedie mimo objektu bioelektrárne s napojením na vedenie 110 kV, vrátane rozvodne a transformátorov.

„Predpokladané celkové náklady realizácie zámeru v tomto štádiu rozpracovania projektovej dokumentácie nie sú k dispozícii,“ zdôraznila v zámere spoločnosť.

Začiatok výstavby energetického bloku na biomasu sa očakáva v júli 2014 a ukončenie v novembri tohto roku. Predpokladaným začiatkom prevádzky je december 2014.

Celkové množstvo biomasy vstupujúcej do procesu výroby elektriny má byť vo výške 36.960 ton/rok, z toho drevnej štiepky 27.720 ton/rok. Celkový inštalovaný elektrický výkon bioelektrárne projekt predpokladá na úrovni 3,268 MWe.

Energo Block, s.r.o., Bratislava vznikla v januári 2011. Predmetom jej činnosti je okrem iného spracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva. Spoločníkmi vo firme sú dve fyzické osoby.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.