Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dymiace kominy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Hari Prasad Nadig (licencia Creative Commons)
20. novembra 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Súkromný investor chce v Snine postaviť nové kogeneračné jednotky

Podnik chce investovať do inštalácie dvoch kogeneračných jednotiek v existujúcej plynovej kotolni vo svojom sninskom areáli. Firma chce inštalovať kogeneračné jednotky slúžiace pre kombinovanú výrobu tepla a elektrickej energie prostredníctvom zemného plynu kvôli racionalizácii výroby energií.

„Na rozdiel od tradičných technológií samostatnej výroby elektriny a samostatnej výroby tepla sa pri kogenerácii lepšie zhodnocujú primárne energetické zdroje a šetria finančné prostriedky. Použitie kogeneračného spôsobu výroby tepla a elektriny teda znamená až 35-percentnú úsporu palív a takou istou mierou sa podieľa aj na znížení ekologickej záťaže krajiny,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Inštalovaný tepelný a elektrickú výkon nových kogeneračných jednotiek sa bude pohybovať na úrovni 3 MW. Ročne by mali kogeneračné jednotky vyrobiť vyše 17.000 MWh tepla a taktiež 17.000 MWh elektrickej energie. Ročne by mali jednotky spotrebovať viac ako 4 mil. m3 zemného plynu. S realizáciou investičného zámeru chce spoločnosť začať vo februári budúceho roka. Ukončenie výstavby je naplánované zhruba o štyri mesiace neskôr.

Zdroj: SITA, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.