Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

STUPAVA: Obyvateľov niektorých lokalít trápi slabý tlak vody, BVS problém rieši

Samospráva reaguje na fakt, že v niektorých častiach Stupavy pociťujú obyvatelia nedostatočný tlak vody, najmä v podvečerných hodinách. Problém, spájaný s používaním vody na napúšťanie exteriérových bazénov a intenzívnejším zavlažovaním záhrad, registruje aj BVS. „S príchodom teplého počasia sa zvýšil odber vody, čo pri súčasnej obmedzenej kapacite vodárenských zdrojov zapríčiňuje pociťovaný nedostatok,“ uviedol pre TASR hovorca BVS Ján Pálffy.

Vodári podľa jeho slov už na zvýšení disponibilných kapacít pracujú. „V tomto období rozširujeme vodárenský zdroj Pajštúnska vyvieračka v obci Borinka, ktorý by mal poskytovať dvojnásobnú kapacitu oproti súčasnému stavu,“ informoval Pálffy. Skúšobnú prevádzku má BVS spustiť v septembri.

„V horizonte troch – štyroch týždňov by malo byť takisto realizované prepojenie medzi vetvami jestvujúcej vodovodnej infraštruktúry,“ uviedol Pálffy s tým, že počas tohto obdobia posilní BVS zásobovanie vodou prostredníctvom cisterien.

Mesto i BVS sa zároveň obracajú na obyvateľov Stupavy, aby prispeli k zmierneniu problému a nepoužívali pitnú vodu v letnom období na iné účely ako pitie, varenie a osobnú hygienu.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.