Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. decembra 2013 Ostatné od Energia.skSITA

STU získala 80 miliónov eur na dva vedecké parky

V tomto roku spustila univerzita viacero verejných obstarávaní, budúci rok začnú s rekonštrukciou budov a do laboratórií pribudnú prvé prístroje. Univerzitný vedecký park STU Bratislava bude mať dve lokality. V centre Bratislavy na Námestí slobody bude vedecké pracovisko zamerané na materiálový výskum, chémiu, potraviny, biotechnológie, bezpečnosť a spoľahlivosť stavieb. Laboratóriá budú vybavené prístrojmi pre analýzy chemikálií, materiálov či konštrukcií. V Mlynskej doline sa bude výskum orientovať na informačné technológie, elektrotechniku, energetiku, automatizácie a riadiace systémy, ako aj nanoelektroniku a fotoniku.

Univerzitný vedecký park v Trnave sa bude venovať materiálovému inžinierstvu. Nové prístrojové vybavenie výrazne posunie dopredu vedu na škole a umožní ešte viac sa zapojiť do medzinárodných projektov, uvádza hovorkyňa univerzity Andrea Hajdúchová.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.