Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredoslovenska distribucna
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
22. mája 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Stredoslovenská distribučná začína s uvoľňovaním mimoriadnych opatrení

Od vyhlásenia krízovej situácie začiatkom marca sa distribučná spoločnosť snažila čo najviac prispôsobiť okolnostiam.

Väčšina obyvateľov sa zdržiavala vo svojich domácnostiach a preto na takmer tri mesiace zrušila všetky rozsiahle a časovo náročné plánované odstávky elektriny. Stredoslovenskí energetici sa však už vracajú aj k plánovaným odstávkam, bez ktorých by sa mnohé z jej údržbových a investičných aktivít nedali zrealizovať.

Stále budeme dodržiavať sprísnené bezpečnostné a hygienické opatrenia, ale pozvoľna chceme naštartovať väčšinu akcií. Niekoľkotýždňový výpadok v údržbe, rekonštrukciách a pri budovaní nových vedení, je pre nás citeľný. Situácia je už, našťastie, priaznivejšia, preto sa chceme pustiť do práce, aby sme distribučnú sieť mohli opäť nielen udržiavať v čo najlepšej kondícii, ale aj naďalej rozvíjať. Na dokončenie našich viacerých projektov už netrpezlivo čakajú stovky novostavieb či podnikov, pretože sa chcú čo najskôr pripojiť do siete,“ skonštatoval generálny riaditeľ SSD Marek Štrpka.

Postupný návrat

Energetici sa chcú do štandardného režimu vracať postupne. Naďalej počítajú s určitými limitujúcimi faktormi.

Nejde len o hygienické opatrenia a obmedzenie osobného kontaktu, ale pozmenili sme aj pravidlá pri plánovaných odstávkach elektriny. Urobíme všetko pre to, aby sme odberateľov zaťažovali čo najmenej. Tam, kde to podmienky dovolia, využijeme náhradné zásobovanie, prípadne vykonáme údržbu pomocou špeciálnej techniky, ktorá umožňuje pracovať pod napätím, teda bez obmedzenia klientov,“ vysvetlil riaditeľ divízie prevádzka a údržba energetických zariadení SSD Radomír Rajčáni.

Vybavovanie žiadostí

Služby pre zákazníkov ako vybavovanie žiadostí o pripojenie, zmeny na odbernom mieste, reklamácie či nahlasovanie porúch fungujú podľa Gejdoša v štandardnom režime.

Snažíme sa riešiť všetky požiadavky v čo najkratšom čase. Stále pritom platí, že pred osobným kontaktom treba uprednostniť elektronickú, poštovú či telefonickú komunikáciu,“ uzavrel Gejdoš.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 760-tisíc domácností a firiem.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.