Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
rozsiahlejšie odstávky elektriny
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
30. septembra 2021 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Stredoslovenská distribučná plánuje v týchto štyroch okresoch rozsiahlejšie odstávky elektriny

Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala na 5. a 7. októbra na území Žilinského, Banskobystrického a Trenčianskeho kraja viacero údržbových akcií. Dodávka elektrickej energie bude prerušená na odberných miestach v okresoch Žilina, Námestovo, Zvolen a Púchov. Informoval o tom špecialista externej komunikácie SSD Miroslav Gejdoš.

Plánované odstávky pre Žilinský kraj:

Okres Námestovo – Obyvatelia obce Vavrečka zostanú bez elektrického prúdu v utorok 5. októbra od 7.30 do 15.30. Odstávku pocíti približne 530 odberných miest, jej dôvodom je lezecká revízia vedenia vysokého napätia.

Okres Žilina – Vo štvrtok 7. októbra je naplánovaná odstávka elektriny v obciach Lietavská Svinná-Babkov a Lietava. V čase od 7.30 do 16.30 pre lezeckú kontrolu vzdušného vedenia vysokého napätia preruší SSD distribúciu elektriny do 500 domácností.

Plánované odstávky pre Banskobystrický kraj:

Okres Zvolen – V utorok 5. októbra by sa mali na odstávku elektriny pripraviť Zvolenčania bývajúci na uliciach Kremnická, Novozámocká, Pražská a Tulská. Od 7.00 do 17.00 nepôjde elektrina v 800 domácnostiach z dôvodu plánovanej investičnej akcie na úrovni nízkeho napätia.

Plánované odstávky pre Trenčiansky kraj:

Okres Púchov – V obci Lysá pod Makytou a okrajovo aj v susednej obci Lúky naplánovala SSD odstávku elektriny vo štvrtok 7. októbra od 7.30 do 16.30 hod. Dotkne sa približne tisícky odberných miest a dôvodom je kontrola trafostaníc.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná, a. s., (SSD) je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755-tisíc domácností a firiem.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.