Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredoslovenská distribučná stavia pri Dolnom Kubíne nové vedenie
archív energia.sk
19. februára 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Stredoslovenská distribučná obstaráva informačný systém za viac ako 5 miliónov eur

Podľa údajov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková odhadovaná hodnota zákazky 5,345 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Ako agentúru SITA informoval hovorca spoločnosti SSD Miroslav Gejdoš, od nového systému očakáva firma efektívnejšie riešenie v oblasti technologického, procesného nastavenia a ekonomickej náročnosti.

Dôvodom výmeny ISOZ je získanie nového riešenia systémov pre obsluhu zákazníkov v oblasti zberu dát, fakturácie a komunikácie, ktoré zabezpečuje legislatívne požiadavky pre našu spoločnosť ako tomu bolo doteraz, ale zároveň nám umožní využiť tiež posledné trendy v oblasti IT riešení, ktoré sú efektívnejšie procesne, technologicky a ekonomicky,“ uviedol hovorca s tým, že v neposlednom rade je dôvodom aj pripravenosť SSD pre potenciálne zmeny v nastaveniach fungovania trhu s elektrickou energiou v budúcnosti.

Záujemcovia môžu ponuky na nový ISOZ pre Stredoslovenskú distribučnú predkladať do 12. hodiny 18. marca, pričom spoločnosť vyžaduje zábezpeku vo výške 100-tisíc eur.

Predpokladaná implementácia

Harmonogram ráta so začiatkom implementácie po skončení obstarávania v roku 2021 a predpokladáme implementáciu v trvaní dva až tri roky,“ dodal Gejdoš.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia.

Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 760-tisíc domácností a firiem.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.