Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Stovky obyvateľov obce Likavka ostanú počas odstávky bez elektriny

Obyvatelia, ktorí majú na svojich pozemkoch stožiare vysokého napätia, ich v prípade potreby musia sprístupniť pracovníkom údržby, upozornila Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D). „Správca distribučnej siete má totiž zákonné právo pohybovať sa aj po súkromných pozemkoch, kde sa nachádzajú jeho energetické zariadenia,“ vysvetlil hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Pracovníci SSE-D sa podľa neho posnažia ukončiť natieračské práce čo najskôr. „Ak sa nevyskytnú žiadne komplikácie, elektrina môže začať prúdiť k odberateľom aj skôr. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku,“ doplnil.

Pripomenul, že každý odberateľ elektriny, ktorý chce byť vždy dopredu oboznámený o plánovaných odstávkach, sa môže zaregistrovať na internetovej stránke SSE-D. Vďaka tejto službe ho bude spoločnosť o odstávkach informovať vždy s dostatočným predstihom.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.