Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuchyna plyn horák ceny
Foto: ilustračné, GettyImages
1. septembra 2021 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Štátny SPP zostáva najsilnejším hráčom na trhu s dodávkami plynu

Ako vyplýva z údajov zverejnených Úradom pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), pri domácnostiach vlani SPP ovládol 62-percentný trhový podiel. V kategórii priemyselných zákazníkov mali štátni plynári 54-percentný podiel a pri malých podnikoch dokonca 74-percentný trhový podiel.

Trhový podiel

Druhým najsilnejším dodávateľom plynu pri domácnostiach bola vlani spoločnosť innogy Slovensko s takmer 16-percentným trhovým podielom. Prvú trojku uzatvára spoločnosť ZSE Energia, ktorá dosiahla trhový podiel na úrovni deviatich percent.

Viac ako 6-percentný trh s dodávkami plynu pre domácnosti ovládla spoločnosť Slovakia Energy a necelý 3-percentný podiel na trhu mala Stredoslovenská energetika.

Trh s dodávkami plynu

Pri priemyselných zákazníkoch bola po SPP druhým najsilnejším hráčom na trhu spoločnosť MET Slovakia s takmer 12-percentným trhovým podielom. Prvú trojku uzatvára firma Elgas s 8-percentným podielom.

Takmer 7-percentný trhový podiel pri priemyselných odberateľoch ovládla spoločnosť innogy Slovensko. Spoločnosť ZSE Energia získala vyše 4-percentný podiel na trhu a Stredoslovenská energetika viac ako 3-percentný podiel.

Malé podniky sa vlani spoliehali okrem SPP aj na spoločnosť innogy Slovensko, ktorá ovládla na trhu s dodávkami plynu v tomto segmente zákazníkov vyše 17-percentný podiel. Prvú trojku uzatvára Stredoslovenská energetika s trhovým podielom 4 %.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.