Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodná elektráreň
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
25. novembra 2021 Obnoviteľné zdroje OZEVodná energia od Energia.skSITA

Štátny podnik má v pláne postaviť vodnú elektráreň Čunovo II za 50 miliónov eur

Účelom realizácie navrhovanej činnosti je energetické dovyužitie dotačných prietokov prepúšťaných cez stupeň Čunovo a to vybudovaním vodnej elektrárne Čunovo II, ktorá bude priamo priestorovo a prevádzkovo nadväzovať na susednú existujúcu vodnú elektráreň Čunovo,“ uviedol štátny podnik vo svojom investičnom zámere, ktorý je v súčasnosti na posúdení vplyvov na životné prostredie (EIA).

Vodná elektráreň Čunovo II v rovnomennej bratislavskej mestskej časti by mala mať inštalovaný výkon desať megawattov. So začatím výstavby elektrárne sa plánuje v roku 2024. Výstavba by mala byť ukončená o dva roky neskôr.

Realizáciou navrhovanej činnosti v danej lokalite vznikne jeden areál Vodná elektráreň Čunovo a Vodná elektráreň Čunovo II na jestvujúcom prehradení vodného toku Dunaj za účelom využitia energetického potenciálu dotačného prietoku v stupni Čunovo,“ konštatovala Vodohospodárska výstavba.

Výstavba novej vodnej elektrárni Čunovo II je v súlade s Koncepciou využitia hydroenergetického potenciálu vodných tokov SR do roku 2030, ktorá bola prijatá vládou ešte pred desiatimi rokmi.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.