Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. apríla 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Štátni inšpektori ukončili kontrolu v Slovenských elektrárňach

Štátni inšpektori z Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR ukončili vyšetrovanie v spoločnosti Slovenské elektrárne. „Výkon kontroly bol na subjekte ukončený v piatok 17. apríla 2014, od pondelka 20. apríla prebieha spracovanie protokolu o výsledku kontroly,“ skonštatoval pre náš portál Lukáš Jasenec, riaditeľ odboru komunikácie a styku s verejnosťou NKÚ SR.

Kontrola u najväčšieho výrobcu elektriny na Slovensku, ktorú inicioval minister hospodárstva Pavol Pavlis, sa začala ešte v decembri minulého roka. Zameraná bola na hospodárenie s financiami pri dostavbe tretieho a štvrtého bloku Jadrovej elektrárne Mochovce. „V nadväznosti na to bude mať kontrolovaný subjekt priestor a čas na oboznámenie sa s výsledkami kontroly a podanie námietok,“ vysvetlil.

Vzhľadom k tomu, že v súčasnosti prebieha spracovanie výsledkov štátnej kontroly, NKÚ neposkytuje ďalšie informácie. „Po úplnom dokončení protokolu bude listom predsedu zaslaný vo vyhradenom režime a z našej strany by mohol byť predložený NR SR do 20. mája,“ predpokladá Jasenec.

Štát ako menšinový akcionár Slovenských elektrární kritizoval Enel za to, že dostavba Mochoviec sa neustále predražuje. Vlani vláda odsúhlasila navýšenie rozpočtu na 4,63 miliardy eur s podmienkou väčšej kontroly zo strany štátu. Taliansky Enel sa pritom zaviazal, že tretí blok sa spustí do prevádzky v novembri 2016. Štvrtý blok by mal začať vyrábať elektrinu o rok neskôr.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.