Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplárne teplárenský podnik holding investície
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
13. januára 2022 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Štátne teplárne chcú preinvestovať 37 miliónov eur, investície sú zamerané na dekarbonizáciu zdrojov

Teplárne v Bratislave, Trnave, Žiline, Martine, Košiciach a vo Zvolene združené v spoločnosti MH Teplárenský holding, chcú viac ako 7 miliónov eur investovať do svojej obnovy a zvyšok prostriedkov by malo smerovať do rozvoja.

Z uvedenej sumy by mala byť približne jedna tretina uhradená z Európskej únie,“ povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ MH Teplárenský holding Marcel Vrátný.

Ekologizácia zdrojov

Investície sú zamerané na dekarbonizáciu zdrojov, najmä v Žiline a v Košiciach. Na zníženie strát zámenou zostávajúcich parných potrubí za horúcovodné a na ekologizáciu zdrojov.

Ďalšie z plánovaných investícií sú integračné a eliminujú rôznorodosť informačných systémov, čoho dôsledkom bude zrýchlenie, konzistencia výsledkov a celkové zníženie prevádzkových nákladov,“ podotkol Vrátný.

Najväčšie preinvestovanie

Najviac by mala preinvestovať tepláreň v Žiline, a to 13 miliónov eur. Zvolenská tepláreň má naplánované investície za 8,5 milióna eur a tepláreň v Martine 4,8 milióna eur.

V tomto roku plánuje MH Teplárenský holding dosiahnuť celkové výnosy na úrovni 249 mil. eur. Hrubý zisk holdingu by sa mal pohybovať vo výške 33 mil. eur a zisk pred zdanením v objeme 4 mil. eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.