Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2014 Ostatné od Energia.skTASR

Štátne akcie energetických firiem bude od augusta kontrolovať MH SR

Rezort hospodárstva by tak mal od 1. augusta 2014 dostať pod kontrolu 51-% podiely v Západoslovenskej energetike, Stredoslovenskej energetike, Východoslovenskej energetike, 100-% podiel v Slovenskom plynárenskom priemysle, ako aj 34-% podiel v Slovenských elektrárňach, a to vrátane všetkých súvisiacich záväzkov fondu vzniknutých do 31. júla 2014.

Presun vlastníctva akcií štátu v energetických firmách súvisí s postupným ukončovaním činnosti FNM. „Áno, môžeme potvrdiť, že presun akcií z FNM SR na MH SR v energetických spoločnostiach súvisí priamo s postupným útlmom činnosti FNM,“ uviedla hovorkyňa rezortu hospodárstva Miriam Žiaková.

Podľa ostatných informácií je zrušenie FNM SR rozvrhnuté do dvoch etáp, pričom v prvej časti by sa mala potrebná legislatíva vytvoriť a v rámci druhého kroku schváliť. Celý proces potrvá až do roku 2016.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.