Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. augusta 2014 Ostatné od Energia.skTASR

Štátne akcie energetických firiem bude kontrolovať rezort hospodárstva

Rezort hospodárstva tak dostáva pod kontrolu 51-% podiely v Západoslovenskej energetike (ZSE), Stredoslovenskej energetike (SSE), Východoslovenskej energetike (VSE), 100-% podiel v Slovenskom plynárenskom priemysle (SPP), ako aj 34-% podiel v Slovenských elektrárňach (SE), a to vrátane všetkých súvisiacich záväzkov fondu vzniknutých do 31. júla 2014.

Presun vlastníctva akcií štátu v energetických firmách súvisí s postupným ukončovaním činnosti FNM. „Áno, môžeme potvrdiť, že presun akcií z FNM SR na MH SR v energetických spoločnostiach súvisí priamo s postupným útlmom činnosti FNM,“ uviedla pre TASR koncom júla 2014 hovorkyňa rezortu hospodárstva Miriam Žiaková.

Podľa ostatných informácií je zrušenie FNM SR rozvrhnuté do dvoch etáp, pričom v prvej časti by sa mala potrebná legislatíva vytvoriť a v rámci druhého kroku schváliť. Celý proces potrvá až do roku 2016.

FNM SR vznikol v júni 1991. Hlavnou úlohou fondu je realizácia privatizačných projektov na základe rozhodnutí o privatizácii. Fond v súčasnosti spravuje majetok v hodnote viac ako 2,5 miliardy eur a má neukončené súdne spory vo výške viac ako 400 miliónov eur.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.