Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť JAVYS zhodnotila v prvom polroku 2018 z vyraďovaného materiálu viac ako 826 ton druhotných surovín.
Foto: archívne, JAVYS
30. apríla 2020 Jadrová energia od Energia.skSITA

Štátna Jadrová a vyraďovacia spoločnosť mala vlani zisk 4,6 milióna eur, navýšila ho o 18 %

Svoj zisk štátna Jadrová a vyraďovacia spoločnosť medziročne navýšila o 18 % na vlaňajších 4,6 milióna eur.

Hospodárenie našej spoločnosti bolo stabilizované a bez mimoriadnych udalostí, ktoré by mali významný negatívny vplyv na hospodárske výsledky. Zaznamenali sme postupný nárast nákladov na energie, osobných nákladov a nákladov na dane, poplatky a odvodové povinnosti,“ informovala hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Výdavky spoločnosti

V minulom roku odviedla spoločnosť na účet Národného jadrového fondu podľa nového vládneho nariadenia celkovo 4,365 milióna eur, z toho vyše jeden milión eur z prevádzkových nákladov a zvyšných viac ako 3,2 milióna eur z vlastného kumulačného fondu.

Za minulý rok zaplatila spoločnosť JAVYS daň z príjmov vo výške 2,9 milióna eur. Vlani odviedla do štátneho rozpočtu dividendy v celkovej výške 4,9 milióna eur. Plán v rozpočte verejnej správy na rok 2019 bol pritom na úrovni viac ako dvoch miliónov eur.

Čierne čísla

Aj v tomto roku chce spoločnosť hospodáriť v čiernych číslach. „K tomu, aby sme si udržali minimálne súčasnú úroveň hospodárskych výsledkov je nutné pokračovať v rozvoji aktivít so ziskovou prirážkou, vrátane komerčných činností v rámci EÚ, vzhľadom na obmedzenú kapacitu slovenského trhu,“ podotkla Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR. Jediným akcionárom je štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.