Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrický stĺp 2
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / lain Cuthbertston (licencia Creative Commons)
9. septembra 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Štát vymenil vedenie SEPS-u

Včera (8.9.) sa zišlo valné zhromaždenie správcu slovenskej prenosovej sústavy SEPS, a.s., na ktorom sa rozhodlo o zmene vedenia spoločnosti:

  • Bol odvolaný dovtedajší generálny riaditeľ SEPS Peter Adamec a vrchní riaditelia Štefan Lovas, Miroslav Rapšík, Vladimír Ševčík a Rudolf Kvetán.
  • Novým generálnym riaditeľom sa stal Ján Horkovič a do funkcie vrchných riaditeľov boli menovaní Emil Krondiak, Igor Grošaft, Martin Bonko a Michal Pokorný

Informoval o tom riaditeľ sekcie komunikácie SEPS Igor Gallo.

V septembri sa menilo i personálne zloženie predstavenstva firmy. Štát ako jediný akcionár spoločnosti s účinnosťou od 3. septembra 2010 odvolal dovtedajších členov predstavenstva a vymenoval nových. Ide o rovnaké osoby, aké sa dnes vystriedali na postoch generálneho a ostatných riaditeľov. Za predsedu predstavenstva bol vtedy určený Ján Horkovič, za podpredsedu predstavenstva Emil Krondiak.

Novými členmi dozornej rady spoločnosti sa na minulý týždeň stali Ľubor Benkovič, Peter Kollárik, Anna Bubeníková, Jozef Mertan, Vojtech Ravasz, Lajos Csóka, Pavol Faktor a Anton Letko. Za predsedu dozornej rady bol určený Ľubor Benkovič.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.