Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
euro rolka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Public Domain Photos (licencia Creative Commons)
12. apríla 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

Štát očakáva z firiem JAVYS a SEPS dividendy 11,2 mil.eur

Štát očakáva v najbližších troch rokoch vyplatenie dividend z hospodárenia Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s. (SEPS) a Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) v objeme 11,2 mil. eur. Ako vyplýva z materiálu Ministerstva financií SR (MF) o návrhoch opatrení na zlepšenie hospodárenia podnikov s účasťou štátu, firma SEPS by mala za roky 2011 až 2013 vyplatiť štátu dividendy v celkovej výške 4,4 mil, eur a spoločnosť JAVYS zvyšných takmer 6,8 mil. eur. Jediným vlastníkom spomínaných spoločností je štát.

Ministerstvo financií očakáva, že spoločnosť SEPS za tento rok vyplatí dividendy na úrovni 182 tisíc eur. V ďalšom roku však už rezort financií očakáva u tejto spoločnosti výrazne zlepšenie, keď by mali zaplatené dividendy obohatiť štátnu kasu o 2,4 mil. eur. V roku 2013 by mala výška vyplatených dividend z prenosovej sústavy mierne klesnúť, a to na úroveň 1,8 mil. eur.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť by mala podľa predpokladov rezortu financií vyplatiť za tento rok dividendy v objeme 3 mil. eur. V budúcom roku však ministerstvo očakáva od podniku vyplatenie dividend iba na úrovni 759 tis. eur. Výplata dividend u tejto spoločnosti by sa v roku 2013 mala podľa ministerstva opäť zvýšiť na objem 3 mil. eur.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.