Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
tepláreň Košice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Tepláreň Košice. Foto: SITA/Ivan Fleischer
30. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Štát dostane od košickej teplárne dividendy 630 tis. eur

Štátna pokladnica si prilepší vďaka hospodáreniu spoločnosti Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) o takmer 630 tisíc eur. Toľko prostriedkov dostane jediný akcionár košickej teplárne, Fond národného majetku SR (FNM), vo forme dividend z vlaňajšieho zisku. Ten bol na úrovni 766,5 tisíc eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o takmer 46 %. Piatkové valné zhromaždenie teplárenskej spoločnosti okrem výšky dividendy schválilo aj vklad vo výške 60 tisíc eur do sociálneho fondu, ako aj nevyplatenie tantiém pre členov predstavenstva a dozornej rady.

Ako uviedol šéf košickej teplárne Miroslav Nosál, po období viacerých manažérskych zmien minulý rok bol rokom stabilizácie. V júli 2011 spoločnosť okrem iného zaviedla elektronické aukcie, vďaka ktorým do konca roka oproti vstupným ponukám ušetrila viac ako 2,2 mil. eur. „Rok 2011 bol náročný aj vzhľadom na prebiehajúcu strategickú rekonštrukciu kotlov. Naši zamestnanci a dodávatelia usilovne pracujú na dokončení oboch projektov v súlade s harmonogramom a rozpočtom,“ dodal Nosál. Ukončenie rekonštrukcie a testovacia prevádzka sú plánované na posledný kvartál tohto roka.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.