Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnovitelné zdroje energie oze
Foto: ilustračné, GettyImages
20. novembra 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Štát chce posilniť svoju pozíciu v energofirmách, záujem má aj o kupovanie energetiky

Štát trvá na posilnení svojho postavenia v energetických podnikoch. Ministerstvo hospodárstva SR chce nielen posilniť svoje manažérske postavenie v energetických firmách, ale má záujem aj o odkúpenie energetického majetku.

V prvom rade by sme chceli získať troška silnejšie manažérske právomoci, ktoré boli dojednané v privatizačných zmluvách. V druhom rade, ak to bude možné, a pokiaľ bude ponuka čo sa týka predaja nejakého strategického podniku pôsobiaceho v energetike, tak určite bude záujem štátu, aby využil svoje predkupné právo,“ povedala po rokovaní vlády ministerka hospodárstva Denisa Saková.

Či už existuje nejaké ponuka na odpredaj energetického podniku zatiaľ ministerka nekonkretizovala. „Veľa informácií máme, keď to bude na stole, budeme o tom určite informovať,“ uzavrela Saková.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.