Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
Foto: ilustračné, GettyImages
5. decembra 2022 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Štát chce informovať a motivovať k šetreniu energií

Štát chce informovať a motivovať k šetreniu energií. Ministerstvo hospodárstva SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) preto štartujú informačnú kampaň „Poďme šetriť spolu!“.

Ako na pondelkovej tlačovej besede uviedol minister hospodárstva Karel Hirman, šetrenie energií by malo byť prirodzenou súčasťou života každého z nás bez ohľadu na to, aké sú ich aktuálne ceny. Podstatné je pritom podľa neho začať od seba.

Zachovanie udržateľnosti

Šetrenie je prirodzený prístup jednak preto, aby si domáce peňaženky zachovali svoju udržateľnosť a jednak je to otázka vzťahu k ekológii, len šetrením napomôžeme obidvom týmto faktorom,“ skonštatoval minister.

Ako dodal, zásadné je pritom to, aby sme šetrili „spolu“. „To nie je úloha pre vládu a parlament, to je úloha pre nás všetkých, aby sme šetrením odbremenili naše financie,“ zdôraznil. Pomôcť by po novom mala aj táto webová stránka.

Typy na šetrenie

Minister zároveň upozornil aj na ďalší faktor, a to samotný dostatok komodity na aktuálnu vykurovaciu sezónu, ale aj na ďalší rok. Zásobníky sú síce aktuálne podľa Hirmana naplnené po pomyselné hrdlo, nákup na budúci rok však označil za veľmi zložitý.

Ako doplnil generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič, šetrenie sa týka domácností, firiem ale aj štátneho a verejného sektora. Agentúra v tejto súvislosti poskytuje bezplatné energetické poradenstvo, aktuálne pripravuje rozhlasovú a televíznu kampaň, ktorá bude informovať o konkrétnych typoch šetrenia.

Poradenstvo bude širokospektrálne, venované každému,“ zhodnotil Jurikovič. SIEA má v pláne aj výjazdy do krajských miest, kde bude mať verejnosť možnosť sa o šetrení poradiť.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.