Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Starostka Karlovej Vsi sa pre vysoké ceny tepla a teplej vody obrátila na R.Fica

„Fixný poplatok, ktorý platia všetky domácnosti, ale napríklad aj školy, sa v plnej miere prejaví až pri vyúčtovaní za rok 2017, teda v prvej polovici roka 2018. Verejnosť o tom dodnes nemá informácie. Je potrebné, aby sme chránili nielen najzraniteľnejších odberateľov, ale aj rozpočty miest, obcí a mestských častí. V konečnom dôsledku sa na tieto platby aj tak skladá každý z nás,“ upozorňuje starostka Karlovej Vsi.

V liste premiéra informuje, že väčšina domácností a verejných inštitúcií v Bratislave je pripojená na centrálny odber tepla a teplej vody. Týka sa to predovšetkým Karlovej Vsi, Dúbravky, Ružinova, Nového Mesta a Starého Mesta. Dodávateľom je Bratislavská teplárenská. ÚRSO pre ňu vydal rozhodnutie, v ktorom schvaľuje od 1. januára 2017 do 31. decembra 2021 variabilnú a fixnú zložku maximálnej ceny tepla. Hoci variabilná klesla oproti roku 2016 o 25,5 percenta, fixná sa zvýšila o 43,5 percenta.

Čahojová v liste ďalej píše, že ÚRSO má zabezpečiť nielen záujmy investorov, ale aj dostupnosť, spravodlivú cenu a ochranu záujmov zraniteľných spotrebiteľov. „Neprimeraným zvýšením fixnej ceny tepla a teplej úžitkovej vody sa hrubo spreneveril svojmu účelu a poslaniu. V mene obyvateľov Karlovej Vsi, ktorých zastupujem, Vás žiadam o zabezpečenie nápravy,“ dodáva na záver listu starostka Karlovej Vsi.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.