Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. decembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Stanovisko SPP k porade ministerstva hospodárstva SR

Spoločnosť SPP je schopná zabezpečiť plynulé a spoľahlivé dodávky plynu nielen v najbližšom období, ale aj počas celej zimného obdobia pre všetkých svojich zákazníkov, domácnosti aj priemyselné podniky.

„Zodpovedne sme sa pripravili na všetky scenáre. Dodávky sme schopní pokryť najmä vďaka tomu, že máme naplnené zásobníky (približne 1,3 mld. m3), realizujeme nákup plynu zo západu na medzinárodných trhoch a máme podpísaný diverzifikačný kontrakt, ktorý nám v prípade potreby zabezpečí 2 mil. m3 denne,“ vyhlásil Štefan Šabík, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva SPP. „Vďaka tomu sme pripravení aj na alternatívu zásadného zníženia alebo zastavenia dodávok, v tomto zimnom období však nepredpokladáme stav núdze,“ zdôraznil Štefan Šabík.

Pre prípad zmeny situácie v dodávkach plynu má SPP pripravené scenáre a postupy, ktoré bude okamžite realizovať. „Situáciu sledujeme a aj počas sviatkov budeme pripravení potrebné opatrenia v spolupráci s prevádzkovateľom distribučnej sústavy, prepravnej siete a zásobníkov ihneď realizovať,“ dodal generálny riaditeľ SPP.

Zdroj: SPP, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.