Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

STANOVISKO: Predsedu Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jána Hudackého…

Bratislava 27. novembra (TASR) – Vracanie časti zaplatených nákladov za plyn domácnostiam od roku 2016 je ďalším z populistických krokov vlády Roberta Fica. Zavedenie tohto opatrenia celoplošne, bez adresnosti pre chudobných a nízkopríjmové skupiny, bude deformovať trh s plynom a zároveň ignorovať funkciu nezávislého národného regulátora ÚRSO. Štát týmto krokom len zvýši stratu materskej spoločnosti SPP o ďalšie milióny eur, ktorá sa už teraz pohybuje okolo 80 miliónov eur ročne. Som za pomoc sociálne slabým domácnostiam prostredníctvom systémového mechanizmu tzv. sociálnych taríf, ale odmietam populistické kupovanie voličov cez nízke ceny plynu pred voľbami v roku 2016. Systémovým opatrením by bolo prijatie zákona o energetickej chudobe, ktorý by mal riešiť problém sociálne odkázaných rodín a vytvoriť im prijateľné cenové podmienky v súvislosti s dodávkou plynu a elektriny.

Ján Hudacký, predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitostí

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.