Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Stanovisko MH SR na vyhlásenie regulátora o znížení cien plynu

Od nástupu novej vlády prebiehali intenzívne rokovania o prehodnotení tohto kontraktu a zníženia ceny energií. V spolupráci so zahraničnými akcionármi bolo nové vedenie SPP úspešné a podarilo sa mu dosiahnuť zníženie ceny plynu. Sme radi, že aj regulátor tento výsledok akceptuje, o čom svedčí aj jeho dnešné opätovné vyhlásenie o znížení konečnej ceny plynu pre spotrebiteľov vzhľadom na lepšie vyrokovaný kontrakt v porovnaní s tým, ktorý bol uzavretý za vlády Roberta Fica.

„Za drahý plyn mohla nevýhodná zmluva z čias bývalej vlády. Som rád, že sa nám na základe jej prehodnotenia podarilo ušetriť peniaze občanov i samotnému SPP,“ povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Juraj Miškov.

Komunikačné oddelenie MH SR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.