Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. marca 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SSE začne okrem elektriny predávať už aj plyn

SSE vníma dodávku plynu ako ďalší logický krok v rozvoji svojho podnikania, čím chce potvrdiť pozíciu jedného z lídrov slovenského energetického trhu. Spoločnosť pritom využije existujúcu infraštruktúru, ktorú dlhodobo využíva pre viac ako 712 000 zákazníkov.

„Aj keď je plyn pre SSE novou komoditou, prinášame ju nielen so všetkými výhodami, ktoré vie ponúknuť nový hráč, ale aj so silným zázemím medzinárodného lídra na energetickom trhu – materskej skupiny EDF, “ vysvetľuje Pierre Chazerain, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva SSE.

Existujúci zákazníci SSE, vrátane domácností, budú prvou skupinou, ktorú SSE osloví s novou ponukou dodávky zemného plynu.

„Predpokladáme, že hlavný záujem o dodávku plynu bude najmä z radov firiem, priemyselných zákazníkov, či samospráv. Ponuka plynu od SSE im prinesie výrazné úspory v nákladoch na energie,“ doplnil Szilárd Mangult, riaditeľ divízie Obchod a služby, SSE. Spoločnosť bude ponúkať zákazníkom z tohto segmentu 10 až 15 % zníženie z ceny za dodávku v porovnaní s dominantným dodávateľom plynu. Výška zľavy závisí od dĺžky trvania zmluvy. Pre veľkých firemných zákazníkov s najväčšou spotrebou plynu bude SSE pripravovať individuálne ponuky. Zákazníci z firemnej sféry môžu ušetriť až niekoľko tisíc eur ročne.

V segmente domácností SSE ponúka cenu za dodávku plynu nižšiu o 11 % v prípade 3-ročnej viazanosti zmluvy, 10 % pri 2-ročnej viazanosti a 7 % pri zmluve na jeden rok. Domácnosti tak môžu ušetriť aj desiatky eur ročne.

S. Mangult zdôrazňuje, že „v zmluvách SSE nie je skryté nič, čo by mohlo zvýšiť deklarovanú cenu, ako je tomu pri niektorých alternatívnych dodávateľoch.” Zmena dodávateľa plynu je jednoduchý proces. Zákazník podpíše iba zmluvu a splnomocnenie. SSE následne vybaví všetky ďalšie úkony  spojené s ukončením zmluvy s pôvodným dodávateľom.

SSE bude okrem ceny konkurovať aj úrovňou zákazníckych služieb založených na sieti 7 zákazníckych centier, call-centre s viac ako stovkou zamestnancov alebo na bezplatnom energetickom poradenstve.

Zdroj: SSE

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.