Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SSE vlani s poklesom zisku zhruba o desatinu

Spoločnosť Stredoslovenská energetika, a.s. (SSE) dosiahla v minulom roku zisk po zdanení vo výške 65,7 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 7,5 mil. eur. „Najdôležitejší vplyv na dosiahnutie zisku mala predovšetkým výška hrubej marže z predaja elektrickej energie. V medziročnom porovnaní bola marža nižšia o 5,5 mil. eur, čo spôsobil hlavne nárast konkurencie,“ informovali energetici vo svojej výročnej správe. Pozitívne vplývalo na výšku hospodárskeho výsledku zrušenie rezerv na súdne spory v celkovej výške 6,5 mil. eur.

Stredoslovenskí energetici vlani zaznamenali tržby v objeme 814,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o zhruba 2 %. „Aj navzdory nestabilnej a neistej ekonomickej finančnej situácii bol minulý rok pre SSE výborným, dokonca výnimočným. Finančná situácia našej firmy je veľmi stabilná,“ ohodnotil vlaňajšie hospodárenie vo výročnej správe predseda predstavenstva SSE Piere Chazerain. Celý minuloročný zisk by mal na návrh predstavenstva smerovať na výplatu dividend. Štát ako 51-percentný akcionár SSE by si tak mal prilepšiť o vyše 33,5 mil., eur.

V minulom roku sa spoločnosť sústreďovala na investície do obnoviteľných zdrojov energií. „Zamerali sme sa najmä na oblasť malých vodných elektrární a zároveň sme posúdili možnosti riešení využívania biomasy,“ informovali energetici. Aj v tomto roku chce firma vyhľadávať možnosti v oblasti zelených projektov. Ku koncu vlaňajška firma zamestnávala viac ako 1 100 pracovníkov.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.