Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SSE-D postavila v Púchove novú elektrickú rozvodňu za štyri milióny eur

Výstavbu novej rozvodne si podľa nej vyžiadali neustále sa rozširujúce aktivity podnikov v regióne. Na kvalitu a stabilitu dodávok sú mimoriadne citlivé podniky okolo skupiny Continental Matador. Nárast dodávaného výkonu si žiadali aj Železnice Slovenskej republiky pri rekonštrukcii železničnej trate na rýchlosť 160 kilometrov za hodinu.

Ako dodala, zariadenie zároveň umožní napájanie nových odberných miest a umožní zásahovým čatám spoločnosti SSE-D rýchlejšie reagovať na nepredvídané poruchové stavy, kvôli jednoduchšiemu prístupu a modernejšiemu logistickému usporiadaniu. Stavbu, ktorá nahradila viac ako štyridsaťročné zariadenie, sa podarilo ukončiť v mimoriadne krátkom čase 13 mesiacov.

„Novú investíciu si vyvolali potreby našich zákazníkov – významných podnikov v regióne, ktoré sú závislé od stabilnej distribúcie elektrickej energie. Nová rozvodňa zabezpečí dostatočný výkon v púchovskom regióne a nám umožní jednoduchšie pripájanie nových zákazníkov,“ uviedol generálny riaditeľ SSE-D Marek Štrpka s tým, že SSE-D za rok 2015 do nových pripojení, zvýšenia stability a kvality siete preinvestuje takmer 30 miliónov eur.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.