Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SR zostáva na 14. mieste v rebríčku najnižších cien benzínov v EÚ

„V porovnaní s krajinami V4 a Rakúska máme po Maďarsku druhé najdrahšie benzíny s daňami. Nafta s daňami je lacnejšia len v Poľsku približne o 1,5 eurocenta za liter. Benzíny a nafta bez daní sú lacnejšie v Rakúsku a Česku,“ informoval internetový portál natankuj.sk.

Benzíny na Slovensku sú dlhodobo pod najväčším tlakom daní a poplatkov spomedzi krajín V4 a Rakúska. Nižšie nominálne dane z litra nafty vyberá štát iba v Poľsku.

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 10,9 eurocenta za liter. „Priemerná cena nafty v EÚ je v porovnaní s našou krajinou vyššia o 9,9 eurocenta za liter.“

Benzíny bez daní majú na Slovensku o 2,6 eurocenta za liter nižšiu hodnotu ako priemer v EÚ. „Nafta bez daní je v našej krajine o 1,2 eurocenta za liter lacnejšia oproti priemernej hodnote v EÚ.“

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.