Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. augusta 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

SR sa v EÚ drží na 14. mieste v rebríčku najnižších cien benzínov

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 0,08 eura na liter. „Priemerná cena nafty v únii je vyššia oproti SR o 0,054 eura/l.“ Pohonné látky bez daní sú na Slovensku aktuálne vyššie ako v EÚ približne o 0,02 eura/l.

Slovensko v rebríčku cien benzínov bez daní stúplo o jednu priečku na 18. miesto, ceny nafty bez daní posunuli SR o 3 miesta nahor na 19. pozíciu.

Priemerné ceny pohonných látok v EÚ pokračujú v raste, ktorý mierne zvýšil svoju intenzitu. „Vidno to najmä na zdražovaní nafty, ktorej ceny stúpli v priemere viac ako o 0,01 eura za liter.“ Benzíny zdraželi v 14 štátoch EÚ a zlacneli v 7, nafta zdražela v 17 krajinách únie a zlacnela v 6.

Benzíny za posledný týždeň zdraželi najviac vo Francúzsku o 0,029 eura/l a v Bulharsku o 0,018 eura/l. Najvýraznejšie zlacnenie zaznamenali z krajín EÚ Česko o 0,013 eura/l a Grécko o 0,012 eura/l.

Ceny nafty stúpli najviac vo Francúzsku, a to o 0,030 eura/l, a v Luxembursku o 0,026 eura/l. Naopak, najviac klesli v Grécku o 0,016 eura/l a v ČR o 0,012 eura/l.

Z krajín, kam Slováci chodia najčastejšie na dovolenky, sú benzíny cenovo výhodnejšie v Bulharsku, Rumunsku, na Cypre, v Španielsku, Slovinsku a na Malte. Nafta je lacnejšia v Bulharsku, na Cypre, v Rumunsku, na Malte a v Španielsku.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.