Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V1 Jaslovske Bohunice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / tukanuk (licencia Creative Commons)
27. marca 2012 Jadrová energia od Energia.skTASR

SR neustúpi v otázke nákladov na odstavenie jadrovej elektrarne Jaslovské Bohunice

Podľa jeho slov slovenská strana veľmi silno prízvukuje otázku nákladov spojených s vyraďovaním atómovej elektrárne počas prebiehajúcich debát o budúcej finančnej perspektíve EÚ.

Korčok spresnil, že ide o otázku odstavovania jadrových zariadení, ktorá sa špecificky dotýka troch krajín – Slovenska, Bulharska a Litvy, ale zároveň dodal, že EÚ nesmie zabudnúť na to, čo ako hlavný cieľ identifikovali nielen odstavenie týchto elektrární, ale aj zvýšenie nukleárnej bezpečnosti v Európe.

„Pripomenul som aj kontext, ktorý si dobre pamätáme, a preto hovorím, že táto otázka sa nemôže dotýkať len troch krajín, ktoré s tým majú obrovské náklady, lebo jadrová bezpečnosť sa dotýka všetkých krajín,“ povedal Korčok.

Slovensko podľa neho hovorí veľmi jasne a zrozumiteľne, že nehodlá ustúpiť zo svojej vytýčenej pozície.

„Boli sme veľmi jasní a zrozumiteľní v našej požiadavke, že toto je súčasť našej negociačnej politiky, kde nebudeme ochotní robiť kompromisy,“ zhodnotil svoje včerajšie vystúpenie na Rade veľvyslanec SR pri EÚ.

Korčok spresnil, že z pohľadu slovenskej strany je návrh finančných príspevkov na vyraďovanie JE Jaslovské Bohunice tak, ako bol predložený Európskou komisiou, nedostatočný.

„Myslím si, že naším silným a pozitívnym prvkom je to, že Slovensko veľmi dôsledne plní svoje záväzky v rámci vyraďovania, a myslím si, že toto uznáva aj Európska komisia,“ uviedol Korčok.

Zdroj: TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.