Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. apríla 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SR má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska najdrahšie benzíny

„Naše benzíny sú v porovnaní daňového zaťaženia pohonných látok pod najväčším tlakom daní a poplatkov spomedzi krajín V4 a Rakúska. Dane na naftu sú však druhé najnižšie z okolitých členských krajín EÚ. Nižšie dane z nafty majú len v Poľsku.“

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 0,083 eura za liter. „Priemerná cena nafty v únii je vyššia oproti nám o 0,054 eura za liter.“ Benzíny bez daní majú na Slovensku o 0,039 eura za liter nižšiu hodnotu ako priemer v EÚ. „Nafta bez daní je v našej krajine v porovnaní s priemerom únie lacnejšia o 0,013 aura za liter.“

„Pre niektorých motoristov zo Slovenska sa viac oplatí tankovať v okolitých štátoch. Platí to ale len pre ľudí z okrajových častí severu, východu, juhu a juhozápadu našej krajiny,“ dodáva internetový portál natankuj.sk.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.