Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SR má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska najdrahšie benzíny s daňami

„Nafta s daňami je drahšia iba v Maďarsku. Benzíny aj nafta bez daní sú u nás najdrahšie z okolitých krajín,“ informoval internetový portál natankuj.sk.

Benzíny na Slovensku sú pod najväčším tlakom daní a poplatkov spomedzi krajín V4 a Rakúska. Nižšie nominálne dane z litra nafty vyberá štát v Poľsku.

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 5,4 eurocenta za liter. „Priemerná cena nafty v EÚ bola v porovnaní s našou krajinou vyššia o 3,6 eurocenta za liter.“

Benzíny bez daní majú na Slovensku o 1 eurocent za liter vyššiu hodnotu ako priemer v EÚ. „Nafta bez daní je v našej krajine v porovnaní s priemerom EÚ o 3,3 eurocentu za liter drahšia.“

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.