Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. februára 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SR má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska naďalej najdrahšie benzíny

„Z pohľadu daní ich pri benzínoch máme najvyššie z okolitých členských krajín Európskej únie. Pri nafte majú nižšie dane iba v Poľsku.“

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 0,037 eura za liter. „Priemerná cena nafty v EÚ je vyššia oproti nám o 0,019 eura/l.“ Benzíny bez daní sú na Slovensku o 0,004 eura/l drahšie ako v EÚ. „Nafta bez daní je v našej krajine v porovnaní s priemerom EÚ drahšia o 0,019 eura/l.“

Pre niektorých motoristov zo Slovenska sa viac oplatí tankovať v okolitých štátoch. Platí to ale len pre ľudí z okrajových častí severu, východu, juhu a juhozápadu SR.

V prípade, že sa vodič rozhodne ísť natankovať „na otočku“ do zahraničia, do Poľska sa mu oplatí zájsť pre benzín v priemere 42 km od štartovacej pozície na Slovensku a približne 47 km pre naftu. Po benzíny sa do zahraničia oplatí ísť ešte do Rakúska, približne 28 km, a do Maďarska približne 13 km.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.