Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. septembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SR má pri benzíne 14. a pri nafte 12. najnižšiu cenu v EÚ

Drahšie benzíny z krajín V4 a Rakúska majú v porovnaní so Slovenskom len Česi, naftu majú drahšiu okrem Čechov aj Maďari. Motoristovi zo Slovenska sa tak oplatí tankovať v prihraničných oblastiach lacnejších krajín. Oproti predchádzajúcemu týždňu mierne stúpla výhodnosť takéhoto tankovania.

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 0,06 eura za liter. „Priemerná cena nafty v EÚ je vyššia oproti nám približne o 0,05 eura/l. Pohonné látky bez daní sú na Slovensku aktuálne drahšie ako v EÚ, benzíny približne o 0,035 eura/l, nafta o 0,02 eura za liter.

V prípade, že sa vodič rozhodne ísť natankovať do zahraničia, do Poľska sa mu oplatí zájsť pre benzín v priemere 30 kilometrov od štartovacej pozície na Slovensku a takmer 15 km pre naftu.

Do Rakúska sa v podstate oplatí ísť len po jednu z oboch skupín pohonných látok. Po benzíny približne 19 km, po naftu len 4 km. „Benzíny sa oplatia ešte aj v Maďarsku, najviac však 1,5 km od miesta, z ktorého vyštartujete,“ dodáva portál.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.