Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. februára 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SR je v rebríčku najnižších cien nafty na 12. mieste v EÚ

„V rebríčku najnižších cien nafty sme za týždeň stúpli z 13. miesta na 12. miesto,“ informoval internetový portál natankuj.sk.

„V porovnaní s krajinami V4 a Rakúska máme stále najdrahšie benzíny. Nafta je lacnejšia iba v Poľsku. Ak sa pozrieme na rebríčky cien pohonných látok bez daní, Slovensko je dlhodobo uprostred zoznamu okolitých krajín, ktoré sú členmi EÚ. V Rakúsku a v Poľsku majú najnižšie ceny benzínov bez daní v rámci celej EÚ.“

Z pohľadu daní ich pri benzínoch máme najvyššie z okolitých členských krajín Európskej únie. Pri nafte majú nižšie dane iba v Poľsku.

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 0,052 eura za liter. Priemerná cena nafty v EÚ je vyššia oproti SR o 0,054 eura za liter. Benzíny bez daní majú na Slovensku o 0,005 eura za liter nižšiu hodnotu ako priemer v EÚ. „Nafta bez daní je v našej krajine v porovnaní s priemerom EÚ lacnejšia o 0,01 eura za liter.“

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.