Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Spravodajstvo o slovenskej energetike v angličtine si získava čitateľov

Slovenská energetika priťahuje pozornosť

Energetika je kľúčovým odvetvím pre rozvoj slovenského hospodárstva a má tiež významný exportný potenciál.  Energetický trh na Slovensku preto čoraz viac priťahuje pozornosť zahraničia. Kým verejný sektor vrátane európskych inštitúcií zaujíma slovenská energetika predovšetkým ako predmet regulácií, pre privátnu sféru predstavuje významné investičné príležitosti.

Koncom mája bola spustená stránka www.energyinslovakia.sk, ktorej  cieľom je  mapovať akutálny vývoji v oblasti energetiky na Slovensku. Zahraničné inštitúcie, investori, odborná verejnosť, ale aj predstavitelia neziskového sektora a zastupiteľstiev na Slovensku tak už nie sú obmedzovaní jazykovou bariérou a informácie majú k dispozícii v jazyku, ktorému rozumejú – v angličtine.

Silní partneri

Projekt realizuje Centrum pre európske otázky  (CEA) za finačnej podpory Veľvyslanectva USA na Slovensku. Zárukou kvalitného obsahu Energy in Slovakia je spolupráca s partnermi, ktorí sa téme dlhodobo venujú. Sú to portál o energetike Energia.sk a portál o EÚ záležitostiach a ich slovenskom kontexte EurActiv.sk, ktorého tradične silnou sekciou je práve Energetika.

Energy in Slovakia však nie je iba prekladom článkov z partnerských portálov. Na stránke pravidelne pribúda originálne spravodajstvo, analýzy, či interview.  Pokiaľ aj vás zaujíma, čo sa deje v slovenskej  energetike, navštívte www.energyinslovakia.sk

Občianske združenie Centrum pre európske otázky (CEA) vzniklo v novembri 2011 v Bratislave. Členovia a spolupracovníci CEA sa zameriavajú na aktivity  v oblasti výskumu, informovanosti a verejnej diskusie o Európskej únii, jej politikách, inštitúciách, aktéroch, regulačnom pôsobení a iniciatívach.

http://www.europskeotazky.sk/

Zdroj: energyinslovakia.sk / CEA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.