Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2016 Plyn a ropa od Energia.skSITA

SPPoločne rozdelíme 200-tisíc eur medzi 39 víťazných projektov

„Sme radi, že ľudia nemali založené ruky, prihlásili skvelé projekty a spojili svoje sily a nadšenie, aby zabojovali o víťazstvo. Do online hlasovania sa zapojilo množstvo obcí, komunít a miest, od školákov až po seniorov. Poslali nám viac ako 377 000 hlasov. Už teraz sa v SPP tešíme, ako ľudia svoje vysnívané projekty zrealizujú. Reálna pomoc v regiónoch je to, čo týmto programom chceme dosiahnuť. Som rada, že sa nám to už päť rokov darí,“ povedala Ľubica Oreská, programová manažérka programu SPPoločne.

Už 1 400 000 eur rozdelených medzi 167 projektov v dvoch kategóriách – SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu, to je bilancia uplynulých štyroch ročníkov programu SPPoločne. V tom piatom budú jednotlivé projekty opäť podporené sumou max. do 6-tisíc eur.

Finančnú podporu napríklad získal aj projekt Umením prekonávame bariéry, ktorý bude realizovať občianske združenie Hudbou k srdcu v spolupráci so ZUŠ Vrbenského pre viacnásobne postihnuté deti zo Špeciálnej základnej školy na Dúbravskej ceste v Bratislave. „Umenie má potenciál prekonávať bariéry medzi ľuďmi a v ľuďoch samotných. Ambíciou nášho projektu je pomôcť prekonávať prekážky medzi zdravými a hendikepovanými deťmi. Realizovaním spoločných výtvarných a hudobno-tanečných dielní zlepšíme vzájomné porozumenie medzi týmito komunitami,“  vysvetľuje zámery projektu PaedDr. Marta Žáková, zástupkyňa OZ a dodáva: „Sme veľmi vďační za získanú finančnú podporu vo výške 6000 eur od programu SPPoločne. Prostriedkami podporíme aj spoluprácu mladých hudobníkov a renomovaných umelcov. Veríme, že tým prispejeme k zvýšeniu kvality slovenského umenia a miestneho kultúrneho života.“ 

Zoznam všetkých výherných projektov je od dnešného dňa zverejnený na www.sppolocne.sk. Na tejto stránke bude možné až do konca júna 2017 sledovať postupný priebeh realizácie všetkých podporených projektov.

Zdroj: SPP, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.