Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SPP:Ceny za dodávku plynu pre domácnosti sa znížia od 4. júla v priemere o 4,87%

Predseda ÚRSO Jozef Holjenčík dnes na brífingu informoval, že cena plynu pre domácnosti sa pre rok 2016 zníži od 4. júla tohto roku v priemere o 4,87 % a pre malé podniky o 6,59 %.

Podľa Šebestu sa s účinnosťou od 4. júla zníži platba za dodávku plynu pre domácnosti v kategórii D1, pri ročnej spotrebe 1000 kilowatthodín (kWh) približne o 2,4 eura za rok, v kategórii D2, pri ročnej spotrebe 10.000 kWh o 24 eur za rok a v kategórii D3, pri ročnej spotrebe 30.000 kWh o 72 eur za rok (vrátane DPH). Ceny za dodávku plynu pre domácnosti v kategórii D4 sa od 4. júla 2016 nemenia.

Mesačné preddavky sa pre odberateľov plynu od SPP z dôvodu zmeny ceny automaticky podľa Šebestových informácií meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry bude SPP svojim zákazníkom zasielať až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia. V súvislosti so zmenou cien za dodávku plynu pre domácnosti od 4. júla 2016 SPP – distribúcia, a.s., stanoví pre všetkých odberateľov plynu od SPP odpočet spotreby formou typového diagramu dodávky (odhadom), nie prostredníctvom fyzického odpočtu.

Zákazníci SPP majú podľa neho možnosť nahlásiť stav plynomeru od 4. do 15. júla 2016 prostredníctvom Zákazníckej linky SPP na čísle 0850 111 363 v pracovných dňoch od 7.00 do 20.00 h, prípadne e-mailom na adrese zakaznickalinka@spp.sk, web chatu SPP na www.spp.sk alebo v ktoromkoľvek z 19 Zákazníckych centier SPP.

Šebesta zároveň pripomenul, že od 1. júna 2016 ponúka SPP aj doteraz najvyššiu zľavu na elektrinu vo výške až do 30 %. Zákazníci zo segmentu domácností, ktorí sa rozhodnú pre odber plynu aj elektriny od SPP, získajú zľavu na elektrinu vo výške až do 30 %. V prípade, ak sa zákazníci rozhodnú len pre odber elektriny od SPP, získajú zľavu až do 20 %.

„Cenová stratégia našej spoločnosti rešpektuje rozhodnutie regulátora. Pri stanovení cien zohľadňujeme predovšetkým dopyt a ponuku na trhu, našim zákazníkom ponúkame dodávku plynu za jednoznačne výhodnejších podmienok ako dominantný dodávateľ,“ uviedla pre TASR v reakcii na ÚRSO hovorkyňa Západoslovenskej energetiky (ZSE) Michaela Dobošová.

ÚRSO už 5. mája 2016 konštatoval, že situácia s vývojom cien plynu v uplynulých mesiacoch mnohé naznačila o reálnom stave súčasného trhového prostredia s energiami na Slovensku a o potrebe jeho ďalšej regulácie. Dodávatelia plynu pre domácnosti totiž podľa hovorcu úradu Radoslava Igaza nedokázali na vývoj na európskych trhoch s plynom adekvátne reagovať a neponúkli slovenským domácnostiam nižšie ceny. ÚRSO preto 5. mája začal voči dominantnému dodávateľovi plynu v SR, spoločnosti SPP, cenové konanie, ktoré sa ukončilo dnes.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.